vonkajšie žalúzie

VONKAJŠIE ŽALUZIE

Vonkajšie žalúzie sú najpoužívanejším exteriérovým tieňacim prvkom. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachycujú priame slnečné žiarenie a chránia pred jeho škodlivými účinkami. Umiestnením žalúzií do exteriéru najúčinnejšie ovlivníte tepelnú klímu v interiéri.

Žalúzie môžu byť ovládané kľukou, šnúrou alebo elektrickým motorom 230V/50Hz. Motorové prevedenie má výhodu v možnosti zapojenia do centrálneho elektronického systému. Žalúzie sú štandardne doplnené krycími plechy, ktoré pohľadovo ukrývajú zväzky vytiahnutých žaluzií.

Používajú sa k zatieneniu okien rodinných domov, sú vhodným riešením pre zatienenie okien na administratívnych budovách a komerčních objektoch.

Vonkajšie žalúzie Z 90

Vonkajšie hliníkové žalúzie umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie a zachytávajú priame slnečné lúče. Vrchný profil o rozmeroch 58 x 56 mm je oceľový, upravený pozinkovaním. Vrchný profil môže byť prekrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové o šírke 90 mm.

Sú štandardne dodávané v 11-tich farebných odtieňoch, prípadne i v RAL.

Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov odolávajúcich poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lankami alebo lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný Elox, ale v prípade požiadavky je možnosť dodať vo farbe RAL.

Ovládanie je zaistené kľukou alebo motorom.

Prehlásenie o zhode

Typ min. šírka max. šírka max. výška max. plocha
Z – 90 s klikou 50 cm 400 cm 400 cm 9 m2
Z – 90 s motorom 60 cm 400 cm 400 cm 16 m2
Z – 90 spojené žalúzie 36 m2